دونات

ترتیب نمایش:

دونات

مرجان دونات

مرجان دونات همانطور که از نامش پیداست، شکل و ظاهرش مانند دونات است. این مرجان طیف رنگی گسترده‌ای دارد و در هنگام باز شدن می‌تواند شما را هیجان زده و غافل گیر کند. مرجان دونات دارای رفتاری صلح طلب است ولی مطلوب است فاصله حدود نصف شعاع خودش را در اطراف خود در اختیار داشته باشد؛ چون در برخی موارد تا دو برابر اندازه اسکلت خودش باز می‌شود. این موجود دریایی بسیار مقاوم است و نگهداری آن نیز آسان است طوری که هم برای افراد مبتدی و هم حرفه‌ای گزینه‌ای بسیار مناسب است. این مرجان به نور متوسط و جریان کم احتیاج دارد. همینطور باید برای حفظ سلامتی آن مقدار کلسیم، استرونتیوم و عناصر نادر در حد مناسب حفظ شود. می‌توانید این مرجان را در طول شب با غذا‌های گوشتی مانند میکرو پلانکتون‌ها و میگو‌های کوچک خوراکی تغذیه کنید.

مرجان دریایی دونات چیست؟

این مرجان جزو دسته فتوسنتز کننده است و رنگ‌های متنوع و جذابی را در بر دارد که با جریان آب  متوسط سازگار است. استفاده از لامپ‌های متال هالید یا لامپ‌های فلورسنت قوی برای مرجاندونات مناسب خواهد بود. مطلوب است که این مرجان را در بخش‌های پایینی آکواریوم و قسمت‌هایی که فضای باز در اطراف او وجود داشته باشد قرار دهید تا بتواند پولیپ‌های خود را تا حد امکان باز کند. قرار دادن این مرجان در قسمت‌های پایینی آکواریوم سبب می‌شود که جریان متوسط در اختیار او قرار گیرد که برای این مرجان مناسب است. ( جریان‌های قوی آب سبب آسیب رساندن به این مرجان خواهد شد.)

اگرچه مرجان دونات می‌تواند که بخشی از نیاز تغذیه‌ای خود را به وسیله فتوسنتز و جلبک همزیست خود تامین کند ولی با توصیه می‌شود که هر سه روز یکبار آن را با غذاهای گوشتی نظیر مایسیس ، نوزاد میگو و روتیفر تغذیه کنید . تغذیه می‌تواند به رشد سریع‌تر و سلامت این مرجان کمک کننده باشد.

شرایط نگهداری دونات‌ها چگونه است؟

پیشنهاد می‌شود که برای حفظ کیفیت آب آکواریوم مرجان دونات همواره مقداری از آب آکواریوم را به صورت 20٪ ماهیانه یا 10٪ به صورت دو هفته یکبار یا 5٪ به صورت هفتگی تعویض کنید.

دسته‌بندی